מחירון דירה ומחירון רכב בחינם

רוני פיזנטי | י׳ במרחשון תשע״א
שימושי » עזרים, השוואות וממירים »

רוצים לעבור דירה? מחליפים את האוטו? רוצים לדעת מה השווי של הנכס שברשותכם או בכמה כדאי לקנות? קרוב לוודאי שתזדקקו למחירון. כאשר תרצו באמת לסגור עסקה כלשהי, אז יהיה שווה להשקיע את הסכום הזעום של 30-40 שקלים בכדי לקנות את המחירון המעודכן והמדויק ביותר, אבל מה קורה בזמן החיפושים? לפעמים חיפוש דירה יכול להתארך על גבי חודשים, ואנחנו לפעמים בכלל לא בטוחים שאנחנו רוצים לקנות או למכור, אלא רק להתעניין. במקרים כאלו, לא נרצה לבזבז אפילו שקל על רכישת מחירון, וגם אין צורך בכך. ישנן אלטרנטיבות חינמיות שיוכלו לעזור לנו בעניין.

חשוב לזכור שהשיטה שהמחירון עובד בה, היא הערכת הדירה \ הרכב על ידי שמאי. מכאן שכל שמאי יכול להעריך את אותו נכס על פי שיקול דעתו בצורה שונה מאחרים, ועל כן המחירים יכולים להשתנות. המחירון הראשי שעל פיו הולכים בדרך כלל, הוא מחירון לוי יצחק. על כן, הוא המדויק ביותר. אבל חשוב להבין – הוא לא באמת המחירון הכי מדויק, אלא אנחנו עושים אותו הכי מדויק, משום שרוב האנשים במדינה בוחרים להשתמש בו. אם כולם יחליטו להשתמש במחירון אחר, אז באופן אוטומטי הוא יהפוך להיות המדויק ביותר. מחירון הוא דבר המשתנה על פי ביקוש והיצע, אם כולם מוכרים את הרכב על פי לוי יצחק, אז כשמישהו יחליט למכור רכב, הוא ירצה להתנהג כמו כולם ולמכור במחיר של כולם. מכאן שאנחנו הם אלה הקובעים את המחירון ולא להיפך.

מחירון דירה

מחירון דירות של בנק מזרחי טפחות המבוסס על מחירי דירות שנמכרו בשנה האחרונה:
https://nadlan.tefahot.co.il/Pages/Search.aspx

מחירון דירות של אתר סגירות: אתר מעניין המציע לצפות בנתונים אמיתיים לגבי מחיר דירות. מזינים את פרטי המקום בו מעוניינים ומקבלים נתונים אמיתיים של אנשים אחרים שעשו עסקאות דומות באיזור. מה שיפה כאן זאת העובדה שאנחנו לא צריכים להסתמך על הערכת שמאי, אלא יכולים לדעת באמת כמה אנשים מוכנים לשלם או בכמה הם מוכנים למכור נכס מסוים.
http://www.sgirot.co.il/

מחירון רכב

כמו שכבר צויין, במכירון רכב רוב העם הולך אחרי מחירון לוי יצחק. אך זה לא אומר שאין אלטרנטיבות. ישנם כמה אתרים שלקחו את השמאים שלהם ולקחו על עצמם פרוייקט של הקמת מחירון משלהם. יתכן ולא תמצאו בכל מחירון את כל הדגמים שאתם מחפשים, אבל הרוב הגדול של הדגמים נמצא שם.

קישורים למחירוני רכב בחינם:
http://www.discovery-israel.co.il/
http://www.motocar.co.il/pricelist/
http://www.aaaa.co.il/price-list.aspx

1 (20%) 1 vote[s]
צריכים עזרה? נתקעתם עם ההורדה? ההתקנה מסובכת? הוסיפו תגובה

רוצים דברים נוספים בחינם?

הכניסו את האימייל שלכם כדי לקבל אליו את התוכן החינמי החדש שמתפרסם באתר.

3 תגובות על מחירון דירה ומחירון רכב בחינם

  1. מאת עדי דולברג‏:

    בנוגע למחירי דירות, ממליץ בחום על אתר נתונים – http://www.netunim.co.il

  2. מאת ערן ביג‏:

    אכן, המחירון המדוייק ביותר כיום, שעובדים איתו שמאים ומתווכים הוא המחירון באתר נתונים. http://www.netunim.co.il

  3. בעניין מחירי דירות, ממליצה על אתר, ”לא אקטואלי” עסקאות נדלן אחרונות שנסגרו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.