10 תוכנות מומלצות למחשב חדש להורדה והתקנה בחינם

רוני פיזנטי | כ״ב באב תשע״ג
מחשבים ותוכנה » תוכנות חינם להורדה ישירה » כלים שימושיים »

היום לא צריך לשלם על הורדת תוכנות למחשב. ברוך השם זכינו עם השנים להקים מאגר די גדול של תוכנות חינמיות שעונה על הדרישות של רוב המשתמשים ולהפוך למוקד לעשרות אלפי גולשים שמחפשים להוריד תוכנות חינם. לא מדובר על סתם תוכנות פשוטות או גירסאות ניסיון שניתנות בחינם, אלא תוכנות מושקעות ואיכותיות שבקלות היו יכולות להימכר בחנויות המחשבים בסכומים גדולים. כל אחד יכול למצוא כאן כמעט את כל התוכנות שהוא זקוק להן בחינם לגמרי.

עם כל זה, המשתמש הממוצע לא מחפש את כל התוכנות המורכבות והמיוחדות ורק מעוניין להוריד את התוכנות הבסיסיות שכל אחד חייב למחשב. לכן השתדלנו ללקט את 10 התוכנות המוצלחות מתוך התוכנות הבסיסיות ביותר שכל אחד צריך במחשב שלו. אם יש לכם מחשב חדש בלי תוכנות שזקוק להתקנת תוכנות להפעלה בסיסית של דברים חיוניים, אז בוודאי תמצאו את הרשימה הזו שימושית מאוד. כמובן שלאחר התקנת התוכנות הבסיסיות, תמיד תוכלו להמשיך לגלוש בין קטגוריות האתר ולהוריד את כל שאר התוכנות המתקדמות והמקצועיות יותר בתחומים המעניינים אתכם.

אנו יוצאים מנקודת הנחה שבמחשב שלכם מותקנת מערכת הפעלה חלונות, למרות שההמלצה שלנו היא להתקין מערכת הפעלה לינוקס, ואז כל הרשימה הזו מיותרת, כי התוכנות הדרושות להפעלה שוטפת כבר נמצאות בפנים… התוכנות נבחרו על פי בדיקות שערכנו ונמצאו על ידינו כתוכנות טובות ואיכותיות. כמובן שלכל משתמש ישנן העדפות משלו והרשימה הזו היא רק המלצה אישית שלנו.

10 תוכנות בסיסיות בחינם למחשב החדש שלכם

 1. אנטיוירוס – ראשית כל כדאי להתחיל מהגנה הכרחית למחשב. אנטיוירוס ימנע מוירוסים להגיע למחשב שלכם ויסייע לכם לשמור על המחשב שלכם עובד כמו שצריך בלי בעיות מיותרות. ישנם כמה תוכנות אנטיוירוס הניתנות להורדה בחינם, אחת מהן היא אווסט שמאוד מומלצת. היא עובדת טוב ובצורה מקצועית. לחצו כאן להורדת תוכנת אנטיוירוס אווסט.
 2. תוכנת אופיס – ישנם עדיין אנשים שבקניית מחשב חדש בטוחים שהם זקוקים גם לרכישת חבילת האופיס של מיקרוסופט. אז ראוי לכל אחד לדעת (ולפרסם גם לאחרים) שישנן תוכנות אופיס מקצועיות ולא פחותות מהאופיס של מיקרוסופט הניתנות בחינם לגמרי. זה כולל גם בתי עסק שונים, ששם זה עניין הרבה יותר יקר להתקין חבילת אופיס לעסקים, ובעיקר אם צריך להתקין בכמות גדולה של מחשבים. חבילת אופן אופיס ניתנת להורדה חינם גם לשימוש מסחרי, והיא לא נופלת אפילו במעט מהחבילה היקרה מאוד של מיקרוסופט. גם בחבילה החינמית נמצא תוכנת כתיבה כמו וורד, תחליף לאקסל, תחליף לפאוור פוינט למצגות וכו’. ישנם אפילו דברים נחמדים שלא תמצאו בתוכנה בתשלום כמו לחיצה על כפתור ליצירת PDF ועוד. להורדת אופן אופיס חינם לחצו כאן.
 3. תוכנה לפתיחת קבצים מכווצים – הרבה קבצים שאנו מורידים באינטרנט מגיעים בצורה מכווצת עם סיומת zip או משהו בסגנון. כדי לפתוח את הקבצים הללו נזדקק לתוכנה מתאימה הפותחת קבצי zip. בנוסף נוכל להשתמש בתוכנה כדי לכווץ בעצמנו משקל של קבצים שנרצה למשל לשלוח לאחרים. התוכנה Izarc עושה עבודה טובה של פתיחת קבצים, ומפתיעה גם ביכולות שלה קצת מעבר לתוכנות דומות אחרות. להורדת תוכנת כיווץ izarc לחצו כאן.
 4. תוכנת צריבה – מדי פעם נרצה לצרוב קבצים שיש לנו במחשב, להעביר סרטי וידאו לDVD, לגבות קבצים חשובים במחשב או כל דבר אחר שמצריך צריבה על דיסק חיצוני. בשביל זה נזדקק לתוכנת צריבה מתאימה. התוכנה CDBurnerXP היא אחת התוכנות החינמיות שעושות את זה. יש לה יכולות רבות, כולל צריבה של אודיו לדיסק שמע או וידאו לDVD. מכילה את רוב האופציות שנצטרך בתוכנת צריבה. להורדת תוכנת צריבה CDBurnerXP לחצו כאן.
 5. קורא קבצי PDF – היום ניתן למצוא המון קבצי PDF להורדה באינטרנט. כמעט כל מסמך, ספר או חוברת שנרצה להוריד יהיו בפורמט הזה. במקור סוג הקובץ נוצר על ידי חברת אדובי, שאמנם גם תוכנת הקריאה שלהם גם היא ניתנת בחינם, אבל היא נוטה להכביד על המחשב בכל פעם שפותחים קובץ כזה. ישנה תוכנה אחרת קלילה יותר הנקראת Foxit Reader שמסוגלת לקרוא קבצי PDF בצורה טובה וקלה. להורדת Foxit Reader לקריאת קבצי PDF לחצו כאן.
 6. נגן וידאו – אמנם כל מערכת הפעלה מגיעה עם נגן וידאו כלשהו. אבל בדרך כלל הם לא כל כך מוצלחים ונדרשת התקנה של חבילות שונות של מקודדים כדי לפענח את הוידאו שאנו רוצים לנגן. ישנו נגן מוצלח מאוד לעומת זאת שמכיל את המפענחים כבר בתוכו, שמנגן כמעט כל סוג של וידאו או אודיו, ומאוד ידידותי למשתמש. התוכנה נקראת VLC והיא מבוססת על קוד פתוח עם קהילה מאוד גדולה של מפתחים. להורדת נגן וידאו VLC לחצו כאן.
 7. תוכנת הקלטה ועריכת mp3 – אמנם התוכנה הזו מקצועית, אבל גם המשתמש הביתי הממוצע יוכל ליהנות מהדברים שהיא מציעה. ניתן לערוך דרכה די בקלות קבצי mp3, לחתוך, להוסיף, להקליט, לשלב קטעי סאונד, להוסיף אפקטים וכו’. התוכנה נקראת Audacity ולמשתמשים המוסיקליים יותר יהיה שימוש נוסף באפשרויות מתקדמות יותר כמו הקלטת ערוצים וכו’. להורדת Audacity לחצו כאן.
 8. תוכנה לעיבוד תמונה – גם התוכנה הזו מורכבת ומקצועית, אבל גם כאן ישנם הרבה משתמשים ביתיים פשוטים שימצאו בה הרבה פתרונות לדברים שהם מחפשים. התוכנה נקראת The Gimp והיא בעיקרה תחליף לפוטושופ של אדובי, עם אפשרויות מתקדמות מאוד. אך כל אחד שירצה ליצור איזושהי גרפיקה קטנה, לעשות תיקון או שינוי באיזושהי תמונה, לערוך תמונה או אפילו סתם לצייר, יוכל למצוא כאן את מה שהוא מחפש. כדאי ללמוד קצת את הכלים הבסיסיים כדי שלא נלך לאיבוד בתוכנה, אבל לאחר שנלמד אותם הכל כבר ילך בקלות. להורדת תוכנה לעיבוד תמונה גימפ לחצו כאן.
 9. עורך וידאו – VideoPad היא תוכנה מקצועית לעריכת וידאו, אך בין השורות המסבירות על התוכנה אפשר למצוא לינק להורדת גירסה חינמית לשימוש אישי. הגירסה החינמית מכילה אופציות נפוצות שנרצה לעריכת סרטי וידאו שהכנו. נוכל לערוך את הוידאו ולהוסיף אפקטים בסיסיים שונים. להורדת תוכנה לעריכת וידאו VideoPad לחצו כאן. (שימו לב לחפש את הלינק הקטן בין השורות להורדת הגירסה החינמית. הכפתורים הגדולים של ההורדה הם לגירסה בתשלום)
 10. תוכנה לצפייה וניהול תמונות – בעזרת תוכנה כזו אפשר לנהל מאגר של תמונות במחשב בצורה טובה ויעילה. היום כבר כמעט שלא מפתחים תמונות ורוב האלבומים נמצאים בתוך המחשב. לצפייה בתמונות בצורה פשוטה ומהירה כדאי להשתמש בתוכנה מתאימה שתעשה לנו חיים קלים ותאפשר לנו לארגן ולסדר את התמונות בצורה הנוחה לנו כך שנוכל למצוא את התמונות שלנו בצורה מהירה וטובה. XnView היא תוכנה מעולה מהסוג הזה שמאפשרת את רוב האופציות הנדרשות. להורדת תוכנה לניהול תמונות XnView לחצו כאן.

כמובן שישנן עוד ים של תוכנות חינמיות איכותיות המחכות לכם שתורידו אותן במאגר תוכנות החינם שלנו כאן. שיהיה בהצלחה עם ההתקנה ותיהנו מהתוכנות.

4.7 (93.18%) 44 vote[s]
צריכים עזרה? נתקעתם עם ההורדה? ההתקנה מסובכת? הוסיפו תגובה

14 תגובות על 10 תוכנות מומלצות למחשב חדש להורדה והתקנה בחינם

 1. מאת אפי פרכטל‏:

  ישר כוח
  כל כך נכון לרכז תכנות בסיסיות להורדה למחשב חדש ולחסוך חיפושים מייגעים .
  נוח מרוכז וברור
  יופי ותודה

 2. מאת :)‏:

  אשרייך אחיי ! איזו זכות גדולה יש לך

 3. מאת דליה שוורץ‏:

  מצגות פאואר פוינט לא נפתחות אצלי במחשב. האם אפשר להוריד רק תוכנה כזאת בלי כל האופיס?
  חסרה לי גם תוכנת וורד בעברית במחשב הזה שלי.
  תודה מראש!

  • מערכת אופן אופיס מגיעה בחבילה ולא נראה לי שאפשר להפריד בין התוכנות. אבל צריך לקחת בחשבון שכל החבילה מותקנת כמו תוכנה אחת.
   בנוסף, אם חסר לך גם וורד אז בכלל מדוע שלא תרצי להתקין את כל החבילה?

 4. אח יקר רציתי רק לומר תודה רבה על כל האתר המדהים והחשוב הזה.
  יישר כח גדול אתה עושה עבודת קודש חשובה מאוד ומאפשר לאנשים לא לגנוב חלילה אלא להשתמש בתוכנות מעולות בחינם.
  בהצלחה בהכל ויישר כח גדול

 5. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

  תודה רבה ממש אתה מסיע לנו ורק תודה!!!

 6. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

  אשריל עליך וכל הכבוד!

 7. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

  כל הכבוד על האתר!

 8. מאת חיים‏:

  איפה אפשר לעשות גרפיקה כמו בלאנק חדש למוסדות

 9. מאת יוסף‏:

  נראה לי שהאווסט כבר לא בחינם היום הם רק נותנים משהו כמו שלושים יום

 10. מאת יוחנן‏:

  אני משתמש בתוכנית אופן אפיס, אבל אני נתקל בבעיא שקבצים ישנים שכבר הוקלדו באופס רגילה של WORD כשנפתחים ע”י אופן אפיס הם משתבשים בסידורם בכמה אופנים האם יש מה לעשות?

 11. מאת רבקה‏:

  אפשר להוריד תוכנה טריו / עוקץ בחינם.
  אם כן אז תעזרו לי בבקשה,

 12. מאת משה‏:

  1. מי שקונה היום מחשב, קונה אותו עם Windows10. במקרה כזה, תוכנת אנטי ווירוס Windows defender כבר נמצאת בפנים.
  היא נוחה ולא מורגשת. יש לי אותה כ-5 שנים לפחות ולא היו לי וירוסים. היא מתריעה ומוחקת כל מה שנראה לה עוין.
  2. גם בתוכנת צריבה אין צורך. בתוך Windows10 ישנו צורב, שעובד מצוין. לא בטוח שהוא מתאים ל-DVD.
  3. בתוך Windows10 ישנו כלי להצגת קבצי Pdf
  . כך שגם Foxit מיותרת.

 13. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

  התקנתי ביבילון
  אחרי 5 מילים הוא חוסם אותי רק לשדרוג
  אז מה חינם בתוכנה הזאת???

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.