חומת אש (פיירוול) – הגנה על המחשב

רוני פיזנטי | כ״ד במרחשון תשע״א
מחשבים ותוכנה » תוכנות חינם להורדה ישירה » כלים שימושיים »

בעיקרה מה שחומת אש עושה היא להגן על המחשב. ההבדל בינה לבין [intlink id=”64″ type=”post”]אנטיוירוס[/intlink] הוא שבעוד שאנטיוירוס מגן מוירוסים (שהם סוג ספציפי של מזיקים למחשב), הפיירוול לא מתמודד עם הוירוסים או תוכנות רעות אחרות למיניהן, אלא חוסם לגמרי את הכניסה והיציאה של מידע למחשב וממנו החוצה. מלבד כמובן, התוכנות הספציפיות או הפורטים שאישרנו את עבודתם ברשת. כך שבסופו של דבר, פיירוול מגן על המחשב גם מסוגי נזקים אחרים, ולא רק מוירוסים. אך מצד שני, הוא מגן על המחשב רק מתקשורת מסוימת, כך שהוא לא יחסום למשל וירוס שיכנס דרך האימייל, או דרך תוכנה אחרת שאישרנו לה עבודה ברשת. חשוב לציין שבתוך חלונות, ישנו פיירוול מובנה. לעתים הוא עושה עבודה מצוינת, אך יש כאלו שלא יסכימו להסתפק רק בו בתור מגן.

ישנן הרבה תוכנות בתשלום המספקות את השירות. ביניהן יש את הפיירוול של ZONE ALARM, של NORTON, SEAGATE, KERIO, OUTPOST והרשימה עוד ארוכה…

בתוכנות הללו קשה מאוד למצוא תוכנה חינמית איכותית שעושה את העבודה כראוי. את רוב העבודה של הקוד הפתוח משקיעים בדרך כלל על מערכות הפעלה חלופיות כמו לינוקס. במערכות שכאלו, האיומים קטנים מאוד ולכן לא מתייחסים לתחום הזה ברצינות. החברות שבכל זאת מוציאות גירסאות חינם, עושות זאת לשם פרסום, וכך הן מוציאות גירסה חלקית בלבד, כדי שנרצה לשדרג לגירסה המקצועית יותר שהן מחזיקות אצלהם. בכל זאת, למשתמש הביתי בהחלט תספיק הגירסה המצומצמת. היא מכילה את רוב האופציות שנצטרך, ורק הגדרות מתקדמות יותר נשארו בגירסה המורחבת בתשלום.

זון אלארם – Zone Alarm Firewall

גירסה חינמית של התוכנה המוצלחת. אתם יכולים לנחש שלא תוכלו למצוא פה את כל האופציות של התוכנה בתשלום. למרות שזוהי התוכנה המוכרת ביותר והשולטת בשוק הפיירוול, הגירסה החינמית מוגבלת יותר. עם זאת, למשתמש הביתי הפשוט, האופציות של התוכנה יספיקו בהחלט.

קישור להורדת התוכנה חינם:

http://www.zonealarm.com/store/content/company/
products/znalm/freeDownload.jsp

קומודו – Comodo Firewall

חומת אש חינמית, המציעה את הדברים העיקריים שנחפש בתוכנה שכזו. באתר שלהם ניתן למצוא גירסה נוספת בתשלום, מה שכנראה אומר שחסרות לה פונקציות שונות שהחברה רוצה שנשלם בשבילם.

הורדת התוכנה:
http://www.personalfirewall.comodo.com/
download_firewall.html

חומת אש אשמפו – Ashampoo firewall

כמו חברותיה החינמיות, גם היא אחות קטנה של מוצר גדול יותר לא חינמי בגירסה מתקדמת יותר. גם כאן, לא תמצאו את כל האופציות המתקדמות, אבל זה בהחלט מספיק למשתמש הביתי הממוצע.

הורדת התוכנה:
http://www.ashampoo.com/en/usd/pin/0050/Security_Software/Ashampoo-FireWall-FREE

5 (100%) 1 vote[s]
צריכים עזרה? נתקעתם עם ההורדה? ההתקנה מסובכת? הוסיפו תגובה

רוצים דברים נוספים בחינם?

הכניסו את האימייל שלכם כדי לקבל אליו את התוכן החינמי החדש שמתפרסם באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.