הסרת רוגלות בחינם

רוני פיזנטי | י״א בכסלו תשע״א
מחשבים ותוכנה » תוכנות חינם להורדה ישירה » כלים שימושיים »

רוגלות הן מעין סוג מסוים של וירוסים, הופעלים על המחשב שלנו מבלי שנדע, ותפקידם בד”כ הוא לאסוף מידע או לעשות שימוש במחשב שלנו. הם יכולים לפעול רק כאשר יש חיבור פעיל לאינטרנט, כך שאם נתנתק, אין להם דרך לפעול עד להתחברות הבאה. את הרוגלות לא ניתן להסיר בדרך כלל עם [intlink id=”64″ type=”post”]אנטיוירוס[/intlink] רגיל, אלא ישנן תוכנות מיוחדות לכך שמסירות אותן. כדי לדעת אם המחשב שלנו נגוע בתוכנות רוגלה שונות, כדאי לשים לב למהירות המחשב או האינטרנט. בדרך כלל נרגיש איטיות משמעותית ב[intlink id=”131″ type=”post”]גלישה באינטרנט[/intlink], דבר שלפעמים נפרש לא נכון בתור ספק אינטרנט איטי או מחשב עגלה… בכל אופן הדרך הכי טובה לבדוק היא פשוט להשתמש בתוכנות רוגלה למיניהן. ישנו סוג נוסף מאוד דומה לרוגלות שנקרא ADWARE והכוונה היא לפרסומות סמויות שאוספות מידע עלינו מהמחשב. בד”כ התוכנות הללו מסירות את שני הסוגים.

בין התוכנות המסחריות בנושא, ניתן למצוא את Spyware Doctor, Ad-Aware ועוד רבות, כמעט כולן יציעו לנו גירסה חינמית, אבל היא לא תכיל אופציות די מרכזיות בתוכנה.

SpyBot

מסיר רוגלות חינמי המוכר ביותר (וכנראה שגם הכי יעיל). האמת שבסוג התוכנות הזה קשה להשוות כי כל תוכנה מצליחה למצוא ספייוורים שהאחרות לא מצליחות למצוא, לדעתי התוכנה הזאת עושה את העבודה. ישנה גירסה עברית לתוכנה.

הורדת התוכנה בחינם:
http://www.safer-networking.org/mirrors/

Spyware Terminator

עוד תוכנה מצויינת וחינמית שמבצעת היטב את עבודתה, הגנה מפני ספייוורים ושמירה מקוונת תוך כדי גלישה.

לחצו להורדת התוכנה:
http://www.spywareterminator.com/download/download.aspx

1 (20%) 1 vote[s]
צריכים עזרה? נתקעתם עם ההורדה? ההתקנה מסובכת? הוסיפו תגובה

רוצים דברים נוספים בחינם?

הכניסו את האימייל שלכם כדי לקבל אליו את התוכן החינמי החדש שמתפרסם באתר.

תגובה אחת על הסרת רוגלות בחינם

  1. מאת אלחנן‏:

    יש גם את Malwarebytes’ Anti-Malware שהיא תוכנה מעולה וחינמית גם בעברית http://www.malwarebytes.org/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.