פיטום הקטורת להורדה

רוני פיזנטי | א׳ בטבת תשע״ה
מחשבים ותוכנה » הורדות למחשב חינם »
תורה ויהדות » מידע יהודי »
תורה ויהדות » ספרי קודש, חוברות ועלונים להורדה »

פיטום הקטורת זו אחת הסגולות הגדולות שיש לעם ישראל לשמירה והצלחה. כשמשה רבינו עליו השלום עלה לקבל את התורה הוא קיבל מתנות מהמלאכים. מלאך המוות נתן לו במתנה את הסוד שפיטום הקטורת יכולה להציל ולהגן מפניו. בזמן המגפה המתוארת בפרשת קרח, משה רבינו שלח את אהרן הכהן עם המחתה כדי לכפר על העם וכך המגפה נעצרה. בבית המקדש כאשר הכהן הגדול היה מקטיר את הקטורת, כל מי שהריח את הריח הנפלא מיד היה מתמלא בקדושה ומהרהר בליבו תשובה.

לצערנו היום אין לנו בית מקדש (השם יתברך יבנה לנו אותו במהרה בימינו) ולכן אין אפשרות להקטיר קטורת. אבל צריך לדעת שכשם שהתפילה היא במקום הקרבנות, כך קריאת פרשת הקטורת היא במקום הקטרת הקטורת. כל יהודי יכול לקרוא את פרשת הקטורת מתוך כוונה, לזכות לישועות רבות וגם להשפיע טוב לכל עם ישראל. על פי הספרים הקדושים, וביניהם ספר הזהר, סגולות פרשת הקטורת הן רבות.

חשוב לציין שפרשת הקטורת נאמרת 3 פעמים ביום כחלק מסדר התפילה, ולכן נמצאת בכל הסידורים (פעמיים בתפילת שחרית ופעם במנחה). כדאי לכל יהודי ללמוד ולהעמיק בדבר כדי לכוון לסגולות הנפלאות שמצויות בתוכה. מעבר לסדר פיטום הקטורת המובא בסידורים, ישנו נוסח מורחב של פרשת הקטורת עם תוספות שונות וסגולות מיוחדות שאפשר לומר בכל עת, ובמיוחד בעיתות צרה (מגפות, חוליים, מלחמות ושאר צרות לא עלינו). את הנוסחים השונים אפשר להוריד מהקישורים הבאים:

וידאו קצר על סגולת פיטום הקטורת – הרב עמנואל מזרחי

קריאת פיטום הקטורת בדקדוק והגיה תקינים מהחזן משה חבושה

 פיטום הקטורת על פי הזהר והקבלה – הרב בניהו שמואלי

השם יתברך יחזיר לנו את עבודת בית המקדש כך שנוכל להקטיר את הקטורת לפניו במהרה בימינו אמן.

2 (40%) 1 vote[s]
צריכים עזרה? נתקעתם עם ההורדה? ההתקנה מסובכת? הוסיפו תגובה

4 תגובות על פיטום הקטורת להורדה

  1. מאת רענן כהן‏:

    מעוניין בפיטום הקטורת על קלף

  2. מאת אווה בן שמעון‏:

    מעוניינת בפיטום הקטורת גם בקלף

  3. מאת אביגיל ברדלי‏:

    מעוניינת בפיטום הקטורת על קלף בבקשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.