אודות ללא גזל

האתר ללא גזל הוקם על ידי רוני פיזנטי, יוצר האתר ״אמונה״ ומחבר הספרים ״מחפשים את האמת״ ו״מהפרשה לחיינו״ (שניתנים להורדה בחינם כאן). במטרה לספק תוכן חינם וכשר לגולש היהודי ובכך להתרחק מגזל, פריצות ושאר דברים מזיקים שמצויים בסביבת האינטרנט. האתר מספק מענה לרוב הצרכים של המשתמשים הביתיים המעוניינים בתוכנות שונות או בתכנים שונים בחינם, וכך יכולים להוריד אותו בקלות ללא חשש גזל. השאיפה היא לשמור על מענה חינמי לכל תוכנה שנזדקק לה.

למשתמש הממוצע נדרשות המון תוכנות למחשב, ורובן יקרות מאוד ודורשות עדכונים ושדרוגים שמייקרים עוד יותר את המחיר. לכן נוצר מצב שבו רוב האנשים מורידים את התכנים הדרושים להם בצורה לא חוקית באמצעות האינטרנט בלי לקנותם וכך עלולים לעבור על גזל, ומצד שני יש אנשים שרוכשים את התכנים הדרושים להם וכך משלמים המון כסף בעבור זה ונמנעים להשתמש בהמון תוכנות יעילות רק כדי לא לשלם עליהן.

המצב הוא אבסורד, שמצד אחד אנו מוכרחים להשיג לפחות את התוכנות הבסיסיות לתפעול המחשב, ואנו לא רוצים נקיפות מצפון על כך שאנו גוזלים את מפתחי התוכנות. אך מצד שני, אם נשלם על כל התוכנות שאנחנו צריכים להפעלה בסיסית של המחשב (מערכת הפעלה, פתיחת קבצים מכווצים, צריבה, מעבד תמלילים, עריכת תמונות, צפייה בתמונות, מנהל הורדות, אנטיוירוס, חומת אש, המרת סוגי קבצים והרשימה עוד ארוכה מאוד…) קרוב לוודאי שכבר נפשוט את הרגל, ולאחר שנה כשהגרסאות שלנו יהיו ישנות, עוד נצטרך לשבור את החסכונות של הילדים כדי לשדרג אותן.

אז יש פיתרון. צריך לדעת שכמעט לכל תוכנה יש תחליף חינמי איכותי שלא נופל מהרמה של התוכנה היקרה המקורית. במקום לשלם מאות שקלים על מערכת הפעלה, אפשר להשיג מערכת הפעלה מסוג לינוקס בחינם לגמרי. במקום לשלם על תוכנות אופיס, תוכנות ניהול קבצים, תוכנות גרפיקה, אנטיוירוס וכל שאר התוכנות המוכרות, אפשר להשיג בחינם תחליפים כמעט זהים, ובמקרים רבים אפילו טובים יותר מהתוכנות המקוריות.

צריך לדעת שכאשר אנו מורידים תכנים בחינם כולם מרוויחים. אנו מרוויחים את התכנים שהורדנו ללא צורך בתשלום, יוצרי התוכנה מרוויחים שהתכנים שלהם מופצים על ידי הגולשים, מה שמביא להם פרסום והצלחה, המשקיעים מרוויחים פרסומות שלהם שמופצות, וכולם ביחד מרוויחים עידוד של יצירת תכנים נוספים בחינם על ידי התחרות והביקוש.

חשוב לציין שאנחנו לא יוצרי התכנים, אלא פשוט אספנו וריכזנו את התכנים המוצלחים והאיכותיים שמצאנו שניתנים להורדה בחינם. לכן אין לנו שום אחריות על התכנים, הן מבחינת רישיון השימוש שעלול להשתנות, הן מבחינת יעילות התכנים, הן מבחינת פריצות שעלולה להיות ללא ידיעתנו באתרים שאנו מקשרים אליהם, הן מבחינת וירוסים או כל שאר הדברים. אנחנו לא מאחסנים את קבצי התוכנות עצמם אלא רק מרכזים ומקשרים לאתרים שמכילים את התוכן הנדרש. אנחנו משתדלים לעשות כמיטב יכולתנו להמליץ על תכנים נקיים, כשרים ואיכותיים, אך אין לנו שליטה על הדברים והכל נעשה בהתנדבות ולכן אין לנו שום אחריות על נזק שיגרם משימוש באתר או בתכנים המופיעים בו. האחריות היא על המשתמשים בלבד.

לחצו כאן למידע נוסף, לשאלות או ליצירת קשר.